Комунальна мафія Києва: як чиновники заробляють на майні міста та уникають власних звільнень

Міняються часи, а з ними й країна. На наших очах стає іншою й столиця завдячуючи плідній роботі місцевих рад. Децентралізація дозволила місту акумулювати великі кошти та спрямовувати їх на покращення суспільного простору, будівництво та реконструкцію соціально значимих, інфраструктурних об‘єктів. Зводяться сучасні школи, садочки, медичні заклади, об‘єкти транспортної інфраструктури.

За кожен район Києва відповідають комунальні підприємства. Про одне з них піде мова в нашому журналістському розслідуванні.

Так, Деснянський район обслуговує КП «Ватутінськінвестбуд». Останні 10 років ним керував Олег Воробей.

Олег Воробей

Олегу Анатолійовичу вдається залишатися на посаді попри низку гучних розслідувань поліції та судових рішень щодо діяльності підприємства. В Деснянському районі його навіть прозвали “смотрящим” за бюджетом. Як кажуть підприємці Деснянського району: «Рішає все тільки Воробей!».

Олег Воробей обзавівся милозвучним прізвиськом «Птіца». Але ми не в в казці. У реальному житті кожен “безсмертний Фенікс” має обзавестися “кришею”. Є вона і у Воробея. Його “кришею” називають скандального Артура Аракеляна.

Артур Аракелян

Останній був “смотрящим” за районом від народного депутата попереднього скликання Борислава Берези. Зокрема, саме за командою Аракеляна екс-голова Деснянського району Вадим Заболотний займався розподіленням коштів на ті чи інші інфраструктурні роботи.

Вадим Заболотний

Так ось, є навіть рішення суду Деснянського району про визнання Воробея винним у одній із корупційних схем та порушенню правил декларування доходів.

Ба, більше – наразі відкрито кримінальне провадження поліцією Подільського району Києва про нецільове використання бюджетних коштів.

Для розкрадання бюджетних коштів під “кришею” з КМДА пан Воробей залучив… кума В.Мельничука. Спільно вони реалізували таку схему. Підробляється технічний паспорт на приміщення, що знаходиться в комунальній власності. Далі його розділяють на окремі приміщення до 100 квадратних метрів. Опісля розподілу, за спрощеною процедурою та за заниженою оціночною вартістю, воно продається компанії Мельничука.

Також Воробей здає в оренду приміщення комунальної власності без проведення конкурсів. Збирає “касу” все той же кум Мельничук.

Політичні зміни в країні специфічно вплинули на Деснянську адміністрацію. З одного боку, натиск і громадськості, і контролюючих органів знизився. Але “хлопці” розслабилися. Комунальне підприємство системно порушувало терміни здачі в експлуатацію об‘єктів. Зрештою, у серпні Олега Воробея було звільнено.

На його місце в тому-таки місяці прийшов Сергій Коваленко – сумлінний працівник КП. Принаймні, щодо останнього так стверджують його колеги

Авжеж, Воробей не міг просто піти. Це не в стилі українських керівників. Його “шайка” вдалася до маніпулятивних дій з державним реєстром юридичних осіб. Це саме приклад з реєстраційною мафією, про яку на одній з нарад згадував президент Зеленський.

У сферу інтересів цієї мафії потрапило комунальне майно. Воробей скористався так званою “занавіскою”: державний реєстратор Д. Мороз (представник КП «Реєстраційне бюро», заснованого невідомим органом самоорганізації населення зі статутним капіталом у 5000 грн) розпочав операцію у Державному реєстрі, але не завершує її.

Відповідно, до Реєстру не можна внести зміни, що КП «Ватутінськінвестбуд» має нового керівника. Вже не Воробея, а Коваленка.

Ігноруючи розпорядження про призначення нового директора КП, Воробей готує фіктивне звернення до того-таки реєстратора Мороза, аби не допустити втрати керівних повноважень на підприємстві.

Так, за наказом Воробея Сергія Коваленка заднім числом намагалися звільнити. Останній факт було повідомлено до Національної поліції. Але районний відділ поліції на чолі з Олександром Плєшковим… вдався до незаконних дій і заблокував роботу комунального підприємства. Зі слів самого слідчого у приватних розмовах, за це “Птіца” пообіцяв приміщення у «подарунок».

Декларація Воробея яскраво описує його зацікавленість у «своєму», як він дозволяє собі казати в приватних бесідах, комунальному підприємстві.

Кількість квартир, будинків і земельних ділянок вражає…

Джерело: politica.com.ua