Юрій Дмитрунь захитався у кріслі: справа «маминих прокурорів» набуває розголосу

Прокурор Києво-Святошинського району Юрій Дмитрунь у розмовах зі своїми підлеглими вже встиг похизуватися, що передав через посередників новому керівництву ГПУ 500 тисяч доларів США за посаду прокурора Київської області. Про це повідомило джерело у Києво-Святошинський прокуратурі.Об этом информирует AFERIST.ORG со ссылкой на  izvestia.kiev.ua
Ця сума, за словами джерела, має допомогти керівництву ГПУ закрити очі на десятки скандалів за участі Юрія Дмитруня.

Як відомо, прокуратура Києво-Святошинського району прикриває розслідування так званої «сітки Порошенка» по скупці голосів виборців. У розслідуванні відомого блогера, журналіста та Народного депутата України Олександра Дубинського були приведені чіткі факти причетності до скупки голосів членами команди Порошенка, а саме екс-головою Києво-Святошинської РДА Мирославою Смірновою та екс-головою Києво-Святошинської райради Вадимом Гедульяновим. Втім, саме Юрій Дмитрунь не дає ходу оголошення підозр цим двом чиновникам та подальшої передачі справи до суду.

Як повідомляє джерело у Києво-Святошинській прокуратурі, Дмитрунь отримує щомісячну заробітну плату у Антона Мирончука — скандального забудовника Ірпеня, члена команди екс-мера Володимира Карплюка. Мирончука звинувачували у побитті активістів та спаленні їхніх автівок, несплаті пайової участі та незаконній забудові. Але, доведення до суду всіх цих проваджень гальмує Юрій Дмитрунь, який зустрічається з Мирончуком по кілька разів на тиждень.

Раніше Юрій Дмитрунь неодноразово опинявся у центрі скандалів. Представники Нафтогазової асоціації заявляли про причетність прокурора Дмитруня до нелегального газового ринку: разом із керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницьким вони вимагали і щомісяця отримували  дохід  від тіньових оборудок компаній, що діють на нелегальному газовому ринку Київської області.

Крім того, Дмитруня звинувачували у «кришуванні» нелегального видобутку піску в Київській області і транзитно-конвертаційних фірм, що обслуговують компанії-забудовників.

Центр протидії корупції заявляв про значне перевищення витрат сім’ї Дмитруня над офіційними доходами, а журналісти викрили цілу схему оформлення ним свого майна на підставних осіб.

У той же час Києво-Святошинський районний суд був завалений скаргами на бездіяльність районного прокурора. Найбільш поширене порушення – не внесення відомостей у Єдиний реєстр досудових розслідувань після отримання заяв або повідомлень про кримінальні правопорушення. А Києво-Святошинська прокуратура часів керівництва Дмитруня стала уособленням корупції на Київщині та опинилася в епіцентрі журналістського розслідування «Мамині Прокурори».